Battle rope super izgleda na spotovima, ali riječ je o ozbiljnom rekvizitu
Battle rope je u osnovi debelo uže nalik onima kojima se vežu brodovi, a rekvizit je spreman za rad u tren oka – čim ga provučete oko stupa i uhvatite
[...]Rampa za čučnjeve je rekvizit koji se postavlja ispod peta vježbača. Riječ je o podlošku koji je napravljen pod različitim kutovima, a najčešće je to onaj do 20 – 30 stupnjeva. Poboljšava nam opseg pokreta tijekom izvođenja čučnjeva, posebno olakšavajući ljudima koji imaju smanjenu mobilnost u gležnjevima i koljenima – objasnila je trenerica Petra Sanseović.
Stručnjaci kažu da nagib rampe diktira vrstu vježbi koje se ne njoj izvode, pa su tako one s nagibom od pet do 10 stupnjeva izvrsne za osnaživanje kukova i gluteusa jer će prilikom izvođenja čučnjeva bolje aktivirati kukove. Ako je pak riječ o ljudima koji imaju problema s mobilnošću kukova i zglobova, ili žele vježbama ciljati samo bedra, za njih je najbolji izbor rampa od 20 stupnjeva.
Kaže kako je rampa odličan dodatak koji pomaže boljoj stabilnosti, a to će omogućiti dublje i kvalitetnije izvođenje čučnja bez bolova ili drugih tegoba u osjetljivim zglobovima.
Kad je riječ o profesionalcima, najčešće ga koriste u dizanju utega jer osim što štite gležnjeve i koljena, smanjuju opterećenje na donji dio leđa kod podizanja teških tereta.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
– No rampa je namijenjena svakome i jednako je koriste rekreativci. Izrađuju ih od metala, tako da je riječ o vrlo snažnim i čvrstim rekvizitima koji se ne mogu lako oštetiti ni slomiti, a rešetkasti dizajn na gornjem dijelu rampe omogućuje bolju zaštitu protiv proklizavanja tenisica tako da stopalo prilikom izvođenja vježbe ostaje stabilno i fiksirano – opisuje Sanseović.
Prednost ovih rekvizita je i u tome što su rampe male i praktične. pa ih korisnici mogu prenijeti u torbi i vježbati gdje god požele. Prilikom kupnje svakako valja provjeriti kolika je maksimalna nosivost rampe, pa uz osobnu tjelesnu težinu svakako valja pribrojiti i teret utega koje netko misli podizati.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
– Iako rampe nisu skupe, nisu nužne i umjesto njih u teretani se za potrebe vježbe možete koristiti drugim rekvizitima. Primjerice, možete uzeti plate tj. ploču i postaviti je ispod peta. Također, ako okrenete girje i položite ih na pod, za istu će svrhu poslužiti i ručke girja na koje možete postaviti pete – objasnila je trenerica.
Battle rope je u osnovi debelo uže nalik onima kojima se vežu brodovi, a rekvizit je spreman za rad u tren oka – čim ga provučete oko stupa i uhvatite
[...]Bugarska vreća naziv je rekvizita kojeg je 2005. godine patentirao Ivan Ivanov, bivši Olimpijac i trener američke hrvačke reprezentacije. Bila je specifično namijenjena treningu profesionalnih hrvača, a kasnije je našla
[...]Koliko god izgledalo kao da stručnjaci vješto i s lakoćom rade na njima, crossfit karike su iznimno zahtjevan rekvizit i taj prvi dojam definitivno vara. Naime, osim što zahtijevaju veliku
[...]